Românii au câștigat probele de dublu la Argeș Cup Dr. Oetker

Top Tabu
  19/07/2019
  Comentariile sunt închise pentru Românii au câștigat probele de dublu la Argeș Cup Dr. Oetker

Perechea Andreea Herea/ Oana Bianca Marinescu a câștigat cea de-a VI-a ediție a Argeș Cup Dr. Oetker, după ce a învins în finală cuplul format din Alisa Bianca Apostol și Bianca Bulat, cu scorul de 6-3, 6-2, informează Revista Sport Magazin.

Dublul Mihai Viorel Lungu/Christian Teszari a cucerit această competiție, după ce a învins în finală cuplul Dragos Nicolae Cazacu/Luca Preda, cu scorul de 7-6(2), 6-4.

Duminică 20 iulie, începând cu ora 10:00, pe terenul central al bazei sportive Tenis Club Curtea de Arges sunt programate finalele turneului Argeș Cup Dr. Oetker.

La băieți, categoria U16, Vlad Cristian Breazu îl va întâlni pe bulgarul Vladimir Popov , iar la fete, Mara Gae va juca împotriva Vladei Haetcaia (Republica Moldova).

Peste 70 de jucători din Italia, Bulgaria, România, Anglia, Moldova, Israel, Irlanda, Polonia, India și Rusia, au concurat la cea de a VI-a ediţie a Argeş Cup, turneu unde Dr. Oetker România este partenerul principal.

Arges Cup_Poster 480×680+5mm bleed

Competiţia pentru categoriile de vârstă până în 16 ani, băieţi şi fete, simplu şi dublu, al cărei sponsor principal este Dr. Oetker, se dispută în cursul acestei săptămâni la Tenis Club Curtea de Argeş.

Pe site-ul Turneului – http://www.astenisclub.ro/argescup, cât și în social media – pagina de Facebook Tennis Junior Stars se vor regăsi știri și informații actualizate pe toată durata desfășurării competiției. Organizatorul Arges Cup Dr. Oetker este Tenis Club Curtea de Argeș.

Partenerul oficial al turneului este Dr. Oetker România. Sponsorii editiei 2019 sunt: Păstrăvăria Brătioara, Vodafone, Steinel, Euro Tehno Group, Karcher, Annabella, Râureni, Hotel Posada, Consiliul Local Curtea de Argeș și Consiliul Județean Argeș.

Parteneri media sunt Radio Argeș Expres și Ziarul Argeș Expres, iar promotorul turneului este SCG-Smart Corporation Group.