O femeie a stat 7 ore într-un McDonald`s până cineva și-a dat seama că e moartă

  ioana
  06/10/2015
  Comentariile sunt închise pentru O femeie a stat 7 ore într-un McDonald`s până cineva și-a dat seama că e moartă

Într-un McDonald`s din Hong Kong a durat 7 ore ca cineva să realizeze că la una dintre mese se afla o persoană care murise.

hong

Conform Yahoo News, poliția locală a declarat că femeia avea vârsta cuprinsă între 50 și 60 de ani și locuia pe străzi. Aceasta își petrecea des nopțile în McDonald`s-ul respectiv, așa cum o făceau și alți oameni ai străzii.  Acesta este și motivul pentru care localurile de acest gen, deschise 24/24, sunt denumite de către oamenii străzii și ”McRefugii”.

La fața locului s-a constatat decesul femeii.

Se pare că femeia intrase în McDonald`s cu 24 ore înainte de a fi declarată moartă. Angajații McDonald`s au sunat la poliție în momentul în care și-au dat seama că femeia era inconștientă și rece. Probabil că aceștia au crezut că femeia doarme.

mc

McDonald`s Hong Kong ar vrea să își exprime regretul în legătură cu incidentul neplăcut petrecut azi-dimineață în incinta restaurantului nostru din Ping Shek Estate. Vă asigurăm în continuare de calitatea serviciilor noastre.

Fast food-ul și-a reluat activitatea normală la mai puțin de jumătate de oră de la incident. Cadavrul a fost ridicat de către poliție și transportat la morgă. Criminaliștii au declarat că nu au nici un motiv să considere această moarte suspectă.


About